PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285624}

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
6,8 127 131
ocen
6,8 10 1 127131
5,2 12
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Świetne sceny bitew. Kolory urzekają. Animowane postaci znakomite. Muzyka klimatyczna. Całość równie dobrze zrobiona jak trylogia Tolkiena. Jest bajkowo. Czuć magię :)

Kriss_11

Zgadzam sie. Dla mnie 10/10. Warto obejrzec. Polecam ;)

ocenił(a) film na 8
Shurtugal_Eragon

Podpisuję się. Też uważam ,że dobrze zrobiony film. Ma w sobie to coś, ten baśniowy nastrój. Bardzo lubię ten film. Naprawdę jest dopracowany.

ocenił(a) film na 9
Kriss_11

Zgadzam się. Dla mnie 9/10.

Kriss_11

Mi podobają się obydwie części "Opowieści z Narnii". Pierwsza "Lew, czarownica i stara szafa": idealnie z ekranizowana książka. Kiedy byłam mała i pierwszy raz ją czytałam właśnie tak wyobrażałam sobie wydarzenia dziejące się w książce, a kiedy pierwszy raz oglądałam film (wprost nie mogłam uwierzyć w to co widzę) moje wyobrażenia z okresu dzieciństwa stały się rzeczywistością, jakby reżyser czytał w moich myślach. To było niesamowite, nie mogłam uwierzyć, że to dzieje się naprawdę. W ogóle nie czułam się jak widz tylko jak uczestnik, który żyje i przeżywa wszystko razem z bohaterami. Druga "Książę Kaspian": wspaniała baśń. Z tym czymś co mają książki Hansa Christiana Andersena, że jak przeczytasz raz to masz ochotę czytać jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz i za każdym razem odkrywasz tą samą historię wciąż na nowo i nigdy ci się nie jest wstanie się znudzić. Z tym filmem jest dokładnie tak samo. Co prawda jest daleki od książki, ale ma wspaniałą oprawę, muzykę (zwłaszcza piosenkę "The Call", przy której nie jestem w stanie opanować łez) i wspaniałego, przystojnego aktora, który wcielił się księcia Kaspiana (w tym roku wchodzą do polskich kin dwa filmy z udziałem tego aktora, najpierw zobaczymy go w "Wielkie wesele" w lipcu, a potem w "The Seventh Son" w październiku. Ja osobiście polecam "Dorian Grey' równie wspaniała kreacja aktorska Bena Barnesa, co w Opowieściach z Narnii). Wcale nie żałuję, że druga cześć nie jest wierną ekranizacją książki, ale sami wielce, że nie trzeba robić filmu kubek w kubek z książką, żeby film osiągnął sukces np. taki Harry Potter, Zmierzch, czy Władca Pierścieni są na to najlepszym dowodem. Zarówno pierwszej jak i drugiej części "Opowieści z Narnii" daję 10/10.

ocenił(a) film na 8
Alanka_2

Proszę nie łączyć w jednym zdaniu Władcy Pierścieni i Zmierzchu, przynajmniej nie w celu ich porównania ;D. Co do reszty, oceny filmu mogę się zgodzić. Pozytywne zaskoczenie po słabym początku.

zulov

Źle mnie zrozumiałaś/-eś. Chodziło mi o to, że zarówno Harry Potter, Zmierzch czy Władca Pierścieni to książki napisane przez J. K. Rowling, Stephenie Meyer i J.R.R. Tolkiena, a FILMY, które powstały na ich podstawie nie są wiernymi odwzorowaniami książek, a mimo to osiągnęły kasowe sukcesy. Moim zamiarem nie było porównywanie Zmierzchu z Władcą Pierścieni. Do Zmierzchu nie mogę się przekonać. A Władcy Pierścieni nie miałam jeszcze okazji, żeby obejrzeć. Więc raczej trudno byłoby mi je porównać, nawet gdybym miała taki zamiar. A to, że w jednym zdaniu znalazły się obydwa te filmy to po prostu przypadek, po prostu to była pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, kiedy szukałam filmu na podstawie książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones