PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285624}

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
6,8 127 131
ocen
6,8 10 1 127131
5,2 12
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Pytanie

ocenił(a) film na 10

Mam pytanie do tych co czytali i oglądali film. Czy książka bardzo różni się od filmu Opowieści z
Narnii: Książę Kaspian? Potrzebuje tej odpowiedzi. Proszę.

ocenił(a) film na 6
ma123

Tak, film bardzo różni się od filmu. Dużo wątków zostało dodanych, ogólnie można dopatrzeć się wielu zmian. Jest dużo mroczniej i brutalniej, nie zdradzając szczegółów ;)
To oczywiście Twoja decyzja, ale polecam najpierw przeczytać książkę, a potem zobaczyć ekranizację ;D

ocenił(a) film na 6
Puszka_26

Oczywiście miałam na myśli, że film różni się od książki ;p
Ach, ten brak możliwości edytowania odpowiedzi...

ocenił(a) film na 10
Puszka_26

Nic się nie stało :) Pytam się dlatego, że nie mam książki, aby ją przeczytać a nie za długo mam sprawdzian w szkole ze znajomości lekury i chciałabym oglądnąć film, ale jak się rózni no to po prostu będę musiała przeczytać streszczenie. Chyba, że znajdę gdzieś książkę albo pożyczę od koleznaki lub z bibloteki wypożyczyę.

ocenił(a) film na 8
ma123

Film bardzo się różni. Zasadniczy schemat opowieści został zachowany, natomiast scenarzysta dodał sporo "od siebie", część książkowych wątków wyrzucił. To bardziej "film na motywach powieści" niż ekranizacja...

ocenił(a) film na 2
ma123

TAK jest pierdyliard razy lepsza!

ocenił(a) film na 8
cleverley

Może i lepsza ale film byłby z niej nudny. Początek filmu trochę słaby później się rozkręcił w przeciwieństwie do książki, która moim zdaniem głownie składa się z początku :D, który się trochę ciągnie. Dodatkowe wątki są potrzebne bo film by trwał 45 minut. Mimo odstępstw od książki jest dużo smaczków (niedźwiedź z łapą w paszczy:D), więc warto przeczytać i oglądnąć, najlepiej w tej kolejności.

ma123

Film bardzo rozni od książki. Polecam najpierw przeczytac książke a potem oglądnąć film ;). Osobiśćie uważam, że książka lepsza, no ale każdy ma swoje zdanie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones