PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285624}

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
6,8 127 084
oceny
6,8 10 1 127084
5,2 12
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Wiek bohaterów...

ocenił(a) film na 10

Czytając K.K. przed zobaczeniem filmu miałam wrażenie,że Kaspian jest w wieku Piotra albo nawet młodszy...a tu proszę-taki mężczyzna...
Przed obejrzeniem pierwszej części(a był oto już ho,ho...)inaczej wyobrażałam sobie bohaterów-teraz zasugerowałam się filmem...wydawali mi się oni duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo młodsi...
więc ile mają lat w filmie a ile w książce??
proszę o odpowiedzi...

ocenił(a) film na 10
sikwomen

W Lwie:
Łucja- 8
Edmund- 10
Zuza- 12
Piotrek- 13

To z pierwszej częsci ksiązki

ocenił(a) film na 10
Loona_

Za to Kaspian w K.K. miał lat 13 z czego mozemy wywnioskowaaac ze był młodszy od Piotrka o rok ;p

Loona_

Czytałam w oryginalnym scenariuszu że w "Lwie..." (filmie) to było:
Łucja - 8
Edmund - 11
Zuza - 13
Piotr - 15

ocenił(a) film na 10
silmarien

Ale to nie jest wiek ze scenariuszu tylko z ksiązki. info z Narniaweb...

Loona_

Wiem. Ja tylko odpowiedziałam na pytanie ile mają w filmie :)

silmarien

Z tego co wiem to między Łucją a Edmundem jest rok różnicy

Loona_

Jak już Kaspian miał 14 lat ponieważ k.k miało miejsce rok po 1 części a mówisz że jest młodszy od Piotra i tak było też w książce.

ocenił(a) film na 7
Julia_Slitherin

W Narni wiek liczy się inaczej. Rok minął dla bohaterów.

ocenił(a) film na 7
Loona_

Czytałam dość niedawno dwie pierwsze części i jestem na 3. I nie przypominam sobie by autor podawał wiek.

Loona_

W lwie w książce było chyba że Edmund jest rok starszy od Łucji

ocenił(a) film na 10
sikwomen

heh...i oni byli za starzy,żeby powrócić do Narnii...Sayono mamy przechlapane...

ocenił(a) film na 8
sikwomen

Ja w ogóle uważam, że Kaspian był zbyt męski, za dorosły na Piotra zdecydowanie. Tzn Will nie jest taki chłopięcy, jednak Ben mu dorównuje.
I uważam w ogóle iż tym starożytnym władcom okazywano za mało szacunku:/ powinni im się kłaniać, a tu nic

666paninashalot666

no własnie.
pozanją się i Kaspian nawet sie nie skłoni.tylko od razu chemia między nim a Zuzą.jedynie centaury jakos dały rade.bo były oddane do końca.
wg mnie Ben jest za stary do tej roli.i wogole Łucja może i wygląda na te 9 lat ale William już na te 14 kompletnie nie!Anna i Skandar [pomimo sympatii do niego] ujdą jeszcze w tłoku.
to nie zmienia faktu że fantastycznie zagrali !

ocenił(a) film na 8
paczek93

Tak ich lata są w ogóle niedpasowane, ale racja, dobrze wszyscy zagrali. Ale, mozliwe, że gdyby oni byli młodsi to film wyglądał całkowicie inaczej, może gorzej. Możliwe też, że nie został by odebrany poważnie...
ech, ale ta Georgie i tak mnie niemiłosiernie denerwuje:/

666paninashalot666

racja.gdyby byli młodsi to by była totalna bajka.
jest dobrze jak jest ;)

sikwomen

Wiek był dobrze dopasowany tylko Zuza i Piotr mi sie wydali za bardzo dorośli a Łucja był za bardzo starsza:D

ocenił(a) film na 8
sikwomen

ile lat w narni a ile w ksiazce?? to zalezy raz bylo tam ze nie byli 1 dnia i w narni minelo 1000 lat a innym razem nie bylo ich 1 miesiac a w narni minelo kilka dni :)

ocenił(a) film na 10
sikwomen

Nie rozumiem tego jak w Narnii mineło 1000 lat a w Anglii u rodzeństwa tylko rok...

thedagusia_13

Bo tam czas biegnie inaczej? Bo tak się Lewisowi podobało?

silmarien

ale wy macie problemy.
bo Lewis tak chciał,tak zrobił i koniec tematu.

ocenił(a) film na 8
paczek93

No właśnie, to jego książka i zrobił sobie z nią co chciał:) Macie problemyxD

sikwomen

Mam problem bo to jest troche nie logiczne...

thedagusia_13

jejku.ja już nie wiem co Ci Daga odpisywac bo ty takie pytana zadajesz że to szok !
to książka Lewisa-zrobil co chciał.nielogiczne ? ale jakos gadające bobry ,centaury,minotaury i fauny akceptujesz.
zastanów sie nad tym bo to wg mnie jest idiotyczne.

ocenił(a) film na 8
paczek93

Ale Kaspian właśnie fajny jest... Czasami jak był tam taki jakby bezradny, wygląda jak chłopaczek, a jak trzeba to jest taki męski, ze nie chcecie słyszaec moich komentarzy na filmie (zna jest tylko sikwomen...).
Uważam, że fajnie Lewis wymyśłił z tą''zmianą czasu''. U nas miną rok, a tam 1300 lat. Można sobie z teo przecież chyba mniej więcej obliczyc, ile minut w naszym świecie trwa dzień w Narnii, tylko matematyk by się przydał...

paczek93

Nie musisz odpisywać...ja tego troche nie rozumiem i dlatego mam z tym problem...heh:)

thedagusia_13

W książce nie było ile oni mieli lat, nie? Było tylko, że Edmund był o rok starszy niż Łucja.

ocenił(a) film na 10
Miss_Khan

tak było...ale czasami można wysuwać jakieś wnioski...co do tego co napisała Sayona kilka wypowiedzi mogę przytoczyć(teraz wyszczerzyłam zęby)...

thedagusia_13

To jest bajka nie musi byc logiczna, ksiazki nie czytalas jak widac, z reszta nie dziwie sie ze nie rozumiesz jeśli masz 13 latek :) i nielogiczne razem.

Wescik

No raczej jak coś się cos pisze to musi logiczne....a własciwie to ja nie mam 13 lat.....:/

ocenił(a) film na 10
thedagusia_13

Nikt nie powiedział ze wszystko musi byc logiczne ^^

Loona_

no to trochę dziwne pisac coś co nie trzyma się kupy...jeśli ty tak piszesz to gratulacje...ja zawsze opieram się na logice:)

użytkownik usunięty
thedagusia_13

można by ci logicznie powiedzieć, że czas w Narnii biegnie szybciej niż w naszym świecie. Ale nie można bo w "Wędrowcu" to u nas mija więcej czasu niż w Narnii!! Chyba, że coś pokopała :D

Przyjmijmy po prostu, że to Aslan decyduje w jakim momencie ludzie mają się pojawić w Narnii. Ale pamiętaj: Aslan nie jest logiczny od nawet nie jest do końca oswojony :P

ocenił(a) film na 10

NIe wiem czy tak pisze nie mi to dane oceniac... ale nie tylko logika jest w ksiązce ważna.

użytkownik usunięty
Loona_

nie pisze że Aslan to ustala ale to On stoi za wszystkimi przejściami do Narni...prócz tych z obrączkami ale jak Diggory i Pola przechodzili to Narnia jeszcze nie było :D

thedagusia_13

Tak jest w wększości takich książek

sikwomen

Łucja była zdecydowanie za stara.. w edrowcu bedzie mieć 15 lat (sic!)

ocenił(a) film na 10
Maniaska

Wszyscy byli za starzy... ale moim zdaniem fabuła na tym nie ucierpiała

użytkownik usunięty
Maniaska

z tego co wiem Łucja jest w 1995 więc jakim cudem w czerwcu ma mieć 15 lat? chyba 13.....Edmund i Łucja są w tym samym wieku niż ja i mój młodszy brat więc daty znam :D rocznie ona ma chyba 13....

ocenił(a) film na 10

nie w czerwcu tylko w wędrowcu ;p

użytkownik usunięty
Loona_

o lol..moja pomyłka :D

ale Kaspiana i Wędrowca kręcono jednocześnie, więc będzie mieć tyle samo ;) to tak samo jak z Władcą Pierścieni i 2 i 3 cz. Piratów z Karaibów, że najpierw kręcono całość, a do kin dawano co roku...


Co do tematu, to po przeczytaniu "Księcia Kaspiana" doszłam do wniosku, że musiał mieć jakieś 12-15 lat (maksymalnie) tymczasem gra go młody mężczyzna...
Sam Kaspian mówi w powieści do Aslana, że jest chłopcem ;)
jeśli chodzi o wiek rodzeństwa, to chyba w pierwszej części Łucja miała 7 lat o ile dobrze pamiętam.

użytkownik usunięty
innertia

to że Kaspiana postarzyli to celowe działanie reżysera. Mówił coś o tym w jakimś wywiedzie...

sikwomen

Może czas w Narnii zależy od klimatu albo od tego czy panuje tam pokuj czy nie. Może jest to trochę nielogiczne. Lewis napisał tak jak napisał i przynajmniej jest się nad czymś zastanawiać :D

użytkownik usunięty
Klio12

o lol.....Kaspian patrzy na niebo i mówi: Patrzcie, ze wschodu przybywają Cumulusu czyli Pevensie przybędą jeszcze tym roku. Choć z drugiej strony naciągają Nimbostratusu więc może u nich minęło jednak więc lat niż u nas....

przepraszam, taka wizja mnie naszła :D

ale co do myśli o Lewisie to się zgadzam :)

monlip..jak Boga kocham spadła z krzesła w trakcie czytania twojego postu XD

użytkownik usunięty
paczek93

i dobrze, śmiech to zdrowie :P
PS.ja jestem MONILIP. MONI+LIP :P

ocenił(a) film na 10

własnieee Moni dodam Cie do ulubionych ^^ bo równa z Ciebie gościówa ;p

użytkownik usunięty
Loona_

a dziękuje, dziękuje :) ja tam nic nie mieszak w profilu bo mi to wisi - jestem zarejestrowana by tu móc gadać, nic więcej :D ale dzięki za info :)

Klio12

Trochę stara ta dyskusja ale tak się tylko odezwę że czytałam ostatnio czytanie w kościele i w tym momencie mnie olśniło. Lewis inspirował się biblią a w biblii zapisane jest "Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień" w drugim liście św. Piotra. Czas jest nieokreślony w krainie Pana i może to było dla niego inspiracją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones