Skandar KeynesI

Alexander Amin Casper Keynes

8,0
3 463 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Skandar Keynes

Slyszalam plotki ze podobno skandar jest ateista... czy to prawdaa?

doslownie 3 dni temu bylam w kinie na 2 czesci narnii i jak zobaczylam skandara to oszalalam. Moze niektorzy uznaja ze jestem glupia. ale nie moge teraz przestac o nim myslec. zle mi sie robi gdy wiem ze nigdy go nie spotkam. plakac mi sie chce.
nie mam do niego adresu ani nic. nawet gdybym napisala pewnie by nie odczytal
jestem beznadziejna z angielskiego. a tak chcialabym mu napisac cos. by przyjechal kiedys do Polski. lub ze sama bym do niego przyjechala.
bo wiem ze przyjade. to moje marzenie.
Treaz jest mi zle z tym wszystkim. zaczynam zalowac ze poszlam na ten film gdyz myslec przestac nie moge... :(

zsoi7edukonekt

Jeżeli jest, jak piszesz, to:
a) za niedługi czas Ci przejdzie:
- całkowicie
bądź
- przynajmniej częściowo/w granicach rozsądku

b) jak nie przejdzie, przyda się chyba jakiś medyczny specjalista.

A co do jego ateizmu - niewiele mnie to, mówiąc szczerze. Może jest, tam wielu 'w nic nie wierzy', to nie Polska. Ale wolę ateistów niż "niezdefiniowanych". Tak czy tak - nie ma to większego znaczenia.

zsoi7edukonekt

Skandar jest Katolikiem.

Loona_

naprawde? XD
oh to fajnie ;]
slyszalam ze jakies czesci z narnii byly tez krecone w polsce. tzn ze on tu byl? XD

zsoi7edukonekt

Tak, Skandar był w Polsce:) Nie tylko przy kręceniu "Księcia Kaspiana", ale i przy pierwszej części. Mam nadzieję, że wróci kiedyś jeszcze do nas, nie tylko na potrzeby filmowe:)

Julia_20

ja tez mam taka nadzieje :D
mam pytanie. znalazlam jakis wywiad nie wiem czy stary czy nie. ale ja jesttem beznadziejna z angielsiego XD no trudno ;]
mogly ktos mi go na polski przetlumaczyc? :}
znaczy nie musi byc slowo w slowo tylko o co w nim chodzi.

Skandar, you’ve said you’re an atheist. The first film did have some strong Christian symbolism…
SKANDAR Yeah.
…so was that ever a problem for you? And when you read the books as a child did you even notice all that or did it all go over your head?
SKANDAR: When I was a child, when I first read it, it completely went over my head. That’s what I think is so great about C S Lewis’s writing is that while it does have these messages that, you know, I have no problem with at all, it is a very sort of ‘take it or leave it’ attitude that he’s taken. And I think that’s what we tried to do with the first film. And what we try to do all the way with these films. This film did very well in Muslim countries so it proves that that aspect isn’t vital, and isn’t a completely integral part of the film. And it meant that to me, as you said there, with other beliefs, I don’t have a problem making this film in any way, shape or form.

You weren’t around for some of the recent promotional stuff, Skandar, like the Tokyo Premiere which looked quite exciting. Was that because of school?
WILLIAM: It’s because he’s actually racist.
SKANDAR Arf! Yes, I can’t go. Only England. I’ll only talk to people in England. Erm - no. So apparently I’m an atheist, I’m into Darwin…
WILLIAM:…a fascist…
SKANDAR: No, I was doing exams. A very boring reason.

zsoi7edukonekt

Gdzie to znalazłaś? :D Podoba mi się podejście Skandara do problemu ^^

Amadis

jeśli nawet jest ateistą [w co wątpie bo ja czytałam że jest katolikiem] to nam nic do tego.

paczek93

O to chodzi. Co za różnica, nie wyjdziecie za niego za mąż :)

Kotylion

Właśnie... ehh aj tam ;p. Co tam u Ciebie Kotku?

Loona_

Cóż ... Chwila przerwy i jadę dalej w trasę ... No i pada. W ogóle dziwaczna ta pogoda <myśli> Pełnia wakacji ;)))

Loona_

'Skandar jest Katolikiem.'

Loono, jeśli można wiedzieć, gdzie tak wyczytałaś?

bo ja dziś trochę poszperałam, również na stronach angielskich, i faktycznie, wszystko wskazuje na to, że jest ateistą.


ale w zasadzie to nie powinno nas obchodzić :P
(przynajmniej wychodzi na to, że jest dojrzały jak na swój wiek, jeśli podjął taką decyzję. bo czytałam też, że jego rodzina jest anglikańska.

Mala_Mi_30

Cóż ... niech i będzie, że to oznaka jego "dojrzałości jak na swój wiek", choć nie nazwałabym tego tak górnolotnie ... Znam trochę takich osób, które - 'wbrew rodzinie' - "nie wierzą w Boga". A co naprawdę robią i o co właściwie poszło - to nie moja sprawa, jedynie rzadko wydaje mi się, aby to była "świadoma i dojrzała decyzja".
Ale na tym się nie znam, jestem silnie wierząca.

Kotylion

Heh.tez czytałam kilka artykułów na różnych stronach i w większości jest podejrzenie o ateizm.Ale mi to osobiście nie robi różnicy.Nie chce-niech nie wierzy.Nie nam przyjdzie go sądzić!Nam można tylko oceniac jego grę aktorską.
Zresztą jak zauważył Kotylion [albo ktoś inny nie kojarzę w tym momencie] nie wyjdziemy za niego [raczej mało prawdopodobne by wszedł na FW i wybrał największą fanke].
Niech będzie ateistą-jego wybór.
Każdy kto zmienia wiarę lub całkowicie ją porzuca,myślę że podejmuje decyzje wysoce przemyślaną.I jeśli Skandar tak zrobił to brawa dla niego samego za odwagę i prawdopodobnie słuszną w jego przypadku decyzję.

Loona_

potomek Karola Darwina katolikiem chciałbyś, w rodzinie ma wielu noblistów i naukowców, wychowali go ateiści i on sam przyznał, że jest ateistą

zsoi7edukonekt

Mam adres Skandara to on są 2
Olka 14:12:14
UK contact address:
Skandar Keynes
c/o Hamilton Hodell
5th Floor
66-68 Margaret Street
London
W1W 8SR
United Kingdom

US contact address:
Skandar Keynes
c/oEndeavor Agency Talent Agent 9601 Wilshire Blvd.
3rd Floor
Beverly Hills, CA 90210
USA
A propo ateisty, to mnie to nie obchodzi. On i tak zawsze pozostanie dla mnie kochany! Jestem jego wierną fanką, mam fajny blog i pelno zdjeć na nim ze skandarem www.opowiesci--z--narnii--ksiaze--kaspian.blog.onet.pl Słyszałam, żę Skandar ma 185 cm wzrostu. Nie wiem czy to prawda, wydaje się niższy!

lxb1

Nie ma bata, żeby Skandar miał 185 cm, skoro Will ma 180 cm. On ma tak gdzieś trochę poniżej 170 cm.

justyssia

hm. mi się wydaje że ma ok. 175 cm. bo jest trochę niższy od Willa, ale naprawdę mało. ^^

Mala_Mi_30

Skoro Skandar ma trzecie imię to nie może być ateistą, no nie? Przecież ateista skoro nie wierzy w Boga to by też nie wziął bierzmowania, a Skandar ma niecałe 17 lat, a bierzmowanie bierze sie gdzies w 16 roku życia, czyli co niby mialby zaraz bo bierzmowaniu przestac byc katolikiem?????!!!!!

lxb1

hm. to by się trzymało kupy.

a może można (a masło jest maślane) od razu nadać dziecku 3 imiona? nie mam pojęcia.

Mala_Mi_30

Ja, o ile dobrze wiem, to można. Znam nawet taką osobę, która miała 3 imiona od początku. Więc bierzmowanie chyba nie ma nic do tego.. Trzeba się pogodzić z wyznawaną wiarą Skandara...

Julia_20

a ja pierwszy raz słyszę coś takiego, a wogule gdzie pisali czy mówili, że Skandar jest ateistą? A gdzie, że katolikiem? Zapytali się go wprost? No bo ktos z tych wszystkich osób na forym chyba musi wiedziec. Odpowiedz, bo ,,gdzieś to słyszałam'' nie jest odpowiedzią. A ja powiem, że słyszałam, że Brat Pitt choruje na serce. Uwierzycie mi?? Coś mi tu z tym ateistą nie gra...

lxb1

ja czytałam wywiad z nim, gdzie potwierdził, że jest ateistą (w sumie nie słyszałam, a czytałam, o ale...)
http://www.narniafans.com/?id=813 (pyt. 28)

nawet w wikipedii tak piszą.
http://en.wikipedia.org/wiki/Skandar_Keynes


http://www.movietome.com/people/303653/skandar-keynes/trivia.html
tu też jest jakaś anglojęzyczna stronka i kilka faktów o nim.
takich stron jest b. dużo, jeśli jest temat religii, to wszędzie pisze "he is an atheist".

:)

Mala_Mi_30

Wystarczy może, że a) to Ameryka, tam naprawdę wszystko jest możliwe; b) niektórzy już na 'pierwsze imię' mają dwa imiona (choćby Mary-Kate) -> tak mi się przynajmniej wydaje, ale w sumie nie znam się. Dość, że trzecie imię nie jest dla mnie dowodem. Z resztą naprawdę, co nas to obchodzi.

Kotylion

Nie żal wam, że Skandar jest ateistą? Mam nadzieje, że wszyscy tu na tym forum są katolikami. Ja rozumiem, że to jego wybór, ale i tak mam nadzieje, że zmieni kiedyś zdanie. Przecież on po śmierci nie pójdzie do nieba, mi jest go żal! A wam nie? Pewnie powiecie, że was to nie obchodzi, albo, że nic wam do tego, ale mnie to zmartwiło. Ale i tak nie zmieniam zdania co do niego, i dalej jestem jego wierną fanką! Skandar- trzymam za Ciebie kciuki!!!

lxb1

Ale skąd pomysł, że Skandar po śmierci nie pójdzie do nieba? My tego nie wiemy. Przecież Bóg kocha wszystkich ludzi, beż względu na wyznanie, ponieważ w każdym człowieku jest jakaś, mniejsza lub większa, cząstka dobra...

Julia_20

patrzcie, niby taki ... hm, sobie temat, a do jakich głębokich wniosków dochodzimy.
Zapytałam (dawno, dawno temu) o to moją katechetkę; sens jej wypowiedzi (a potem wysnutych przeze mnie przez ten czas wniosków) był taki, iż każdy ma sumienie i według niego postępuje. Dekalog to zasady nie tylko chrześcijan, ale w większości ogólnie przyjęte. Jeżeli się ich przestrzega - nie ma problemu, powiedzmy to w ten sposób.
Zawsze można się za niego modlić. I za innych, żeby też nie wyjść na maniaka :)

Julia_20

Wiemy, że każdy kto nie wierzy w Boga to pójdzie do Piekła, stąd, że tak powiedział Bóg. Każda katechetke temu nie zaprzeczy. Przecież, jak ktos nie wierzy w Boga, to tak samo nie wierzy w Niebo, a więc czemu ma iść do tego miejsca w które nie wierzy?

lxb1

Oj nie, to chyba nie jest miejsce to takich dyskusji ... Ale zapytam jednak o dwie rzeczy; a - poprosze o cytat 'z Boga', b - a jak ktoś nie miał możliwości Go poznać? Co wtedy?

Kotylion

,, Kto nie zachowuje Słowa Bożego, ten nie jest Mnie godzien'' To tytuł. Skoro Skandar nie wierzy w Boga ,to nie zachowuje Jego Słowa, bo nie uznaje czegoś takiego. A propo b- ludzie, Skandar nie zyje w jakiejś dżungli, chyba tylko obce plemiona nie słyszały o Bogu!! Pomyślcie, przeceiż tak samo jak każdy cywilizowany człowiek słyszał o Janie Pawle II tak samo słyszał o Bogu!

lxb1

Odpowiem w imieniu 'ludzi' - słyszeć a słuchać to dwie różne rzeczy. Nie wiem, jak to jest, nie jestem teologiem, przynajmniej na razie. To nie moja sprawa, w co on wierzy, w co (raczej nie wierzy) USA i wiele innych krajów. Polska jest pod tym względem - niestety - dość wyjątkowa, pozostaje nam się z tego cieszyć. Chcę wierzyć, że ktoś, to jest 'niewierzącym', nie jest skreślony zaraz od urodzenia, bo byłoby to przekreślenie połowy ludzkości od momentu porodu.
Poza tym, byłabym ostrożna w wyciąganiu z Biblii pojedynczych zdań.

Kotylion

Jak to napislal Kotylion, to to nie jest Ameryka, tylko Wielka Brytania, czyli Anglia.

lxb1

Co za różnica ... :))
"Wielka Brytania, czyli Anglia" -> dobrze, ze nie ma wśród nas Walijczyków, Szkotów czy mieszkańców Irlandii Północnej, byłby kłopot ...

Kotylion

hahaha noo racja racja... nie miałam neta dość długo... ahh no ale jestem...

zsoi7edukonekt

Przynajmniej myśli racjonalnie,tak jak ja,bo sama jestem ateistką.Popieram jego poglądy religijne.A co do niego to chłopak dobrze gra,zrobił na mnie mnie dobre wrażenie.

Fallen_Angel_90

Co powiecie na zdanie z tego wywiadu na narniafans - ,,Oh and you know I'm related to Charles Darwin"? Chodzi mi o to, że skoro jest potomkiem Darwina, to może teoria ewolucji jakoś na niego wpłynęła. Ja go uwielbiam bez względu na wszystko:-) I tak, jak ktoś zauważył żadna z nas go nie poślubi:-(

Miss_Khan

Wiesz, wybacz, ale "och, you know, I'm related to Charles Darwin" to ja też mogę powiedzieć. Albo do Lenina. Mówić sobie możemy wszystko, mój Boże, niestety.

Kotylion

No tak, ale on jest potomkiem Darwina w 6 pokoleniu (Darwin miał syna, który miał córkę, córka poślubiła jednego Keynesa, mieli syna, syn miał Skandara). Więc chyba nie możesz powiedzeć o sobie ,, I'm related to Charles Darwin":-) A z Leninem, kto wie...?

Miss_Khan

Nic mi o tym nie wiadomo, ale nawet jakby, to bycie czyimś potomkiem nie obliguje mnie automatycznie do wyznawania tych samych zasad i przekonań. Z resztą, od czego to się w ogóle wszystko zaczęło ...? I jaki związek ma Darwin z religijnością (czy może jej brakiem) Skandara? <myśli>

Kotylion

Apropos imion-można mieć 3 nawet w naszym kraju.Moja babcia miała przygotowane na chrzest Halina Bożena ale ksiądz powiedział że pasuje do niej Teresa i jej dodał a na bierzmowaniu wzięła sobie Maria Magdalena i w sumie jest Halina Bożena Teresa Maria Magdalena.
W sprawię Boga,pójścia do Nieba i tej przeklętej [chodzi mi o to jak ludzie do tego podchodzą bo szanuję każdą wiarę nawet ateizm gdyż sama w połowię zaliczam się do takich osób] religii powiem tyle: gdzieś,nie pamiętam gdzie czytałam bądź slyszałam że Bóg jest jeden.I jak buddyści modlą się do Allaha,różne plemiona afrykańskie do Bożków to i tak wszystko idzie do jednego Boga który jest w kilku postaciach i to nie jest ten nasz chrześcijański Bóg ale jego całość z której ten odłam religii pochodzi więc nawet taki ateista w coś wierzy i tutaj nie jego religia będzie się liczyła [ w drodze do Nieba] ale jego czyny.
sie rozpisałam...

paczek93

a to że jest potomkiem Darwina nie musi oznaczać że również wierzy w jego idee.

paczek93

no właśnie. zresztą Skandar jeszcze nie umiera, wszystko może się jeszcze wydarzyć. ;)

milejdi

Odezwała się katolicka brać zdumiona brakiem wiary swego idola, jednocześnie mająca nadzieję, że bezboznik nawróci się na łożu smierci.

Hahah, dajcie spokój.

Nie chce mi sie o tym dyskutować, mam torchę inne podejście do tego typu spraw i trochę inaczej niż większosc ludzi w tym kraju zapatruję się na kwestię ateizmu.

Dziękuję.

Pozdrawiam Kotyliona, Linę, Loonę i Christinkę.
ver. :)

veritaserum

'Nie żal wam, że Skandar jest ateistą? Mam nadzieje, że wszyscy tu na tym forum są katolikami. Ja rozumiem, że to jego wybór, ale i tak mam nadzieje, że zmieni kiedyś zdanie. Przecież on po śmierci nie pójdzie do nieba, mi jest go żal!'

wyjdź proszę i ładnie zamknij za sobą drzwi.

veritaserum

dlaczego? przecież forum jest od tego, zeby wyrażac swoje opinie. a skoro dziewczynka tak mówi, to znaczy, że jest jego wielką fanką, a więc dobrze trafiła.

milejdi

moze niech zaczenie się udzielac na forum katolickim, skoro "ma nadzieje, ze wszyscy tutaj są katolikami" hehe. widocznie mam za mało tolerancji dla nietolerancji.

veritaserum

hahaha omg. a co do wypowiedzi o tym ze biedny Skandar nie trafi po smierci do nieba ^^' to powiem ci jedno: nie od religii zalezy czy ktos dostanie sie do nieba, jesli jestes wierząca powinnas wiedziec ze Bóg kocha wszystkich ludzi i nie tylko tych którzy nalezą do naszej religii. (piękny wykład, ne? xD)

Loona_

cudny. ;)

milejdi

dziękuję ;* xD

Loona_

A mnie zastanawia Wasza ... cóż, niemożność do podejścia normalnie do takich spraw. Albo mówimy śmiertelnie poważnie o katolicyzmie, religii, Bogu i wierze, albo na samym początku jeszcze niczego ważnego nie powiemy, a już chcemy zbijać to argumentem w stylu "ale ja nie wierzę, więc mogę olewać, śmiać się i nie traktować tego poważnie". Nie, nie oceniam Waszej wiary, to nie moja sprawa. Nie wiem, ilu z Was wierzy, ilu nie, a ilu głównie twierdzi, że to robi. Ale do każdego systemu wiary należy mieć choć odrobinę szacunku. Przynajmniej ja tak twierdzę w swojej zapewnie traktowanej znów zbyt poważnie świadomości religijnej.
Amen.

zsoi7edukonekt

Moze i jest ateista ale to jest jego wybor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones